BELKO – Ingrid – Katka – OZ Tulák

belko-smutny-pohlad_thumbPočas nášho pôsobenia na „poli mačacom“ sme sa stretli s pár prípadmi, na ktoré sa nedá zabudnúť. Nie sú to len príbehy mačiek, ale aj ľudí, ktorí im pomohli. Takže tu nájdete pár krásnych spomienok na našich priateľov a ich vzťah k mačičkám z ulice.

Belko sa jedného dňa objavil u Ingrid na dvore na Sliači a pridal sa k večernému kŕmeniu mačičiek. Nič neobvyklé, to sa u Ingrid často stáva. Problém boli Belkove oči, ani nie tak to, že jedno bolo hnedé a druhé modré, ale ich zdravotný stav. Druhý problém bola Belkova plachosť a nedôverčivosť. Spočiatku sme to pripisovali možnej hluchote, ktorá sa našťastie nepotvrdila. Každý pokus o odchyt zlyhával. Belko v prepravke tak vyvádzal, že nebol možný transport k veterinárovi na ošetrenie. Jediná možnosť – kŕmiť a skrotiť, medzitým hľadať dočasnú starostlivosť, kde si vedia poradiť aj s ťažšími prípadmi. Tá časť s krotením veľmi nevychádzala, ale našťastie dočaska sa našla. Ponúkla ju Katka OZ Tulák, ktorá má veľké skúsenosti s mačičkami. Doma má mačičku Mišku, ktorá sa na Belka neuveriteľne podobá. Nebudem rozpisovať ako náročne bol Belko odchytený do odchytovej klietky, ktorá jeho protestom odolala. Ihneď bol odvezený na veterinárnu ambulanciu, kde bol testovaný na FeLv, FIV a kastrovaný. Hneď po kastrácii sa riešil prevoz do Serede ku Katke. Nie štandardný postup, ale iný scenár neprichádzal do úvahy. To bolo 24. apríla 2014.

Dnes 10. 11. 2014 je Belko stále u Katky v Seredi. Naučil sa dôverovať ľuďom, ale ich spoločnosť nevyhľadáva a na mojkanie si nepotrpí. Katkinými slovami asi takto „ale som rada že neni úplný totálny plachač, že príde, pýta si papať mňaukaním a keď musí, tak strpí aj pohladkanie…“ Jeho šanca na iný život ešte príde. Niektoré veci sa nedajú unáhliť. Chce to čas a celé srdce človeka.

 

Zdroj: OZ Mačky Zvolen

    Leave a Comment

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *